+370 699 76007     info@energera.lt

GEOTERMINIS ŠILDYMAS

Geoterminis šildymas — tai patalpų šildymas, naudojant Žemėje besikaupiančią Saulės energiją. Tokia energija visiškai nieko nekainuoja, be to, ji kasmet atsinaujina.

Geoterminis šildymas kainos ir patogumo santykiu pranoksta daugelį kitų šildymo būdų. Investavę į geoterminį šildymą visą laiką džiaugsitės mažomis šildymo sistemos eksploatacijos išlaidomis. Tuo įsitikino tūkstančiai namų savininkų. Kaip energija išgaunama? Kaip ji pajungiama patalpoms ir karštam buitiniam vandeniui šildyti?

 


Žemės šilumos kolektoriai

Geoterminės šildymo sistemos kolektoriai paprastai būna trijų rūšių: horizontalus, vertikalus arba vandens telkinyje. Viena, į ką reikia atkreipti dėmesį, – visų rūšių kolektorių efektyvumas yra panašus. Jei kolektorius montuojamas aplinkoje, iš kurios šilumą išgauti sunkiau, didinamas kolektoriaus ilgis, kad išgaunamos šilumos kiekis būtų tas pats. O kaip žemės šilumos kolektoriai montuojami?

 

 

Kolektorius grunteHorizontalus kolektorius

Šalia namo 1,2 m gylyje nutiesiamas horizontalus plastikinis vamzdynas. Jo ilgis priklauso nuo įvairių veiksnių, pavyzdžiui, namo šilumos poreikio, grunto tipo. Štai molis šilumą atiduoda dvigubai geriau nei smėlis ar žvyras, todėl molyje tiesiamas kolektorius visada bus maždaug dvigubai trumpesnis.

 

 

 

Kolektorius grezinyjeVertikalus kolektorius

Šalia namo daromas vienas, du ar keli gręžiniai. Gręžinių skaičius ir gylis taip pat priklauso nuo įvairiausių veiksnių. Gręžinyje skystis juda žemyn ir į viršų U formos vamzdžiu, parnešdamas gruntinio vandens šilumą į šilumos siurblį. Toks kolektorius reikalauja labai mažai vietos ir yra tinkamas visur – nesvarbu, koks grunto tipas. Tiesa, gręžimo darbai atsieina brangiau nei horizontalaus kolektoriaus tiesimo. 

 

 

 

 

Kolektorius vandenyjeKolektorius vandens telkinyje

Tai horizontalus kolektorius, teisiamas tvenkinio ar ežero dugne. Tokiu atveju vandens telkinys turi būti namo šeimininko nuosavybė. Vamzdžiai tiesiami telkinio dugne bent 1,5 m gylyje ir kas 2 m prispaudžiami 4 kg svarsčiais. Vanduo energiją atiduoda daug lengviau nei žemė, todėl toks kolektorius montuojamas trumpesnis ir, suprantama, yra pigesnis. 

 

 


Visų trijų rūšių kolektoriams naudojami plastikiniai 40 mm skersmens vamzdžiai. Vamzdynas užpildomas šalčiui atspariu geoterminiu skysčiu (rekomenduojama naudoti aplinkai nekenkiantį skystį alkoholio pagrindu).

 

Dar vienas kolektoriaus variantas yra sistema, vadinama „vanduo–vanduo“ (kai iš gręžinio ar vandens telkinio imamas vanduo ir atvėsintas vėl išleidžiamas į aplinką). Paprastai šilumos siurblių gamintojai šios sistemos nerekomenduoja, nes ji nėra stabili ir reikalauja daug priežiūros.

Norite sužinoti, kiek geoterminis šildymas kainuotų jūsų atveju? Susisiekite su mumis!

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. „cookies")
Skaityti daugiau Gerai